Újdonságok
Megjelenés dátuma: 2018. október 15.
Mezei Elmira 2017-ben megjelent Autoimmun szakácskönyve átütő újdonságnak számító szemléletével és receptjeivel nagy sikert aratott mind az autoimmun betegségekben érintettek, mind a táplálkozástudományi szakemberek körében. Nem véletlenül, hiszen lehetőséget és esélyt adott az autoimmun betegeknek, hogy étkezésükkel, ételeik gondos megválasztásával maguk is nagymértékben hozzájáruljanak egészségi állapotuk szinten tartásához, vagy akár javításához is.
Az első világháború négy pusztító évét követően a történelmi Magyarország 1918. október 31-én összeomlott. Győzött az „őszirózsás forradalom”. A régi rendszer jelképét, Tisza István korábbi miniszterelnököt meggyilkolták. Nem sokkal később megszűnt a királyság, és kikiáltották a „népköztársaságot”.
Mindaz, ami a Károlyi Mihály nevével fémjelzett forradalom kitörésével elkezdődött, máig sem jutott nyugvópontra a magyar történeti emlékezetben. 1918 őszének lázas időszaka a maga részleteiben, a maga konkrét személyiségeivel és emberi mozgatórugóival mégis feledésbe merült – már csak legendák élnek róla a köztudatban. Ez a könyv ezen a helyzeten változtat.
Hatos rendkívüli műveltséggel vezet végig bennünket a háborúvégi Magyarországon, a forradalom hónapjain. Sűrű, de mégis olvasmányos művében utólagos igazságtevés helyett a források izgalmasan sokrétű beszámolóit szembesítve hozza közel hozzánk az események szereplőit, és teszi jól érthetővé a forradalom egyre radikálisabb és anarchikusabb történetét egészen az 1919. március 21-i kommunista hatalomátvételig, elősegítve, hogy árnyaltabban és mélyebben gondolkodjunk azokról a dolgokról is, amelyek azóta történtek velünk. Egy bizonyos: ha évtizedek múltán valamely diák a tanárától azt kérdezi, mit olvasson el 1918-ról, a válasz az lesz: Olvassa Hatost!
Egyedülálló könyvet tarthat kezében az Olvasó: egy kötetet, mely a második világháború egyik legfontosabb hadművelete, az 1944–1945. évi budapesti ostrom előzményeit és menetét tárgyalja a páncélos-hadviselés szempontjából. 1944 őszén Budapestre megérkezett a történelem – szokása szerint ágyúszóval és ezúttal már lánctalpon. Október végére nem csak a magyar kiugrási kísérlet vallott már kudarcot, az is kiderült, hogy hazánk végig fogja harcolni és szenvedni a háborút, sőt az is bizonyossá vált, hogy Európában a küzdelem jócskán át fog nyúlni az 1945-ös esztendőre.
Mark Verstegen az elsők között kezdett el az integrált teljesítményfokozás elvével és gyakorlatával foglalkozni. Az általa kidolgozott átfogó rendszer a világ legkiválóbb sportolóinál, csapatainál, vezető sportszervezeteinél és különleges egységeinél is bevált – ezt az elmúlt 15 év eredményei bizonyítják. Verstegen kiemelt figyelmet fordít a core, vagyis a törzs izmainak stabilizálására és mobilizálására, hogy egyszerre lehess ruganyos, kitartó és váratlan irányváltásokra képes.
Ez az a bizonyos térjünk-a-lényegre terápia, amit mindig is kerestél!
Eleged van abból, hogy mindig elszúrod? * Szeretnél optimistább lenni? * Bunkók a munkatársaid? * Azt hiszed, hogy meg tudsz menteni egy függőt? * Túl akarsz lépni azon, hogy bántalmaztak? * Sehogy sem értesz szót a szüleiddel? * Tisztára kéne mosnod a neved? * Vissza akarod hódítani a szerelmed? * Szeretnél kiegyensúlyozott kapcsolatot? * Valaki folyamatosan zaklat? * Félsz, hogy tönkreteszed a gyereked életét? * Szívesen szabadjára engednéd a dühöd?
Ha ismerős valamelyik panasz, segíthet a kineziológiai szalag, amelyet manapság már széles körben sikerrel alkalmazzák a fizikoterapeuták, kiropraktőrök és személyi edzők is. Ezek az egyszerű, mégis rendkívül hatékony tapaszok támaszt biztosítanak a szöveteknek, miközben nyújtanak is, hogy a tested az ideális mozgástartományban dolgozhasson.
Kosztolányi Ádám neve mindenki számára ismerősen csenghet. A vezetékneve legalábbis bizonyosan. Apja révén jól ismert alakja a magyar művelődéstörténetnek – mégis alig tudunk róla valamit.
Kosztolányi Ádám, annak ellenére, hogy az apa árnyéka élete végéig ránehezedett, értékes és jelentős életművet hozott létre. A ma fellelhető teljes életművét tartalmazza ez a kötet: portréit, naplójegyzeteit, tanulmányait, cikkeit, kritikáit, lektori jelentéseit, hozzászólásait mások cikkeihez és versfordításait. Mindenképp érdeklődésre tarthat számot, és nemcsak azért, mert Kosztolányi Ádám történetesen Kosztolányi Dezső fia volt – hanem azért is, mert Kosztolányi Ádám saját, önálló jogán is jelentős alkotó volt.
Kosztolányi Ádám élete végéig írt. Nem túl sokat és nem túl rendszeresen, de közel öt évtizeden át vetette papírra cikkeit, gondolatait. Életműve azonban belefér ebbe a kötetbe.
Érdeklődése korán a lélektan felé fordul, a psziché és a nyelv összefüggéseit vizsgálja, több tanulmányt is szentel nekik. Foglalkoztatta a grafológia is. A negyvenes évektől az élő irodalom kezdte el érdekelni: ebből az időszakból valók kritikái. 1938–1946 között a kortárs irodalom hivatásos olvasója: a Révai Kiadó lektoraként több száz könyvet kell elolvasnia és véleményeznie. Egy lektori jelentés pedig csak annyiban különbözik egy könyvismertetésről, hogy nem jelenik meg.
Cikkeit, esszéit elsősorban filozófiai témában, filozófusokról írja, a legtöbbet Leibnizről. Visszaemlékezései forrásértékűek. Nemcsak azért, mert ő volt Kosztolányi Dezső fia, hanem azért is, mert – ahogy Vezér Erzsébet írta – „sokat tudott a korról, melyben felnőtt, emberekről, akik közt megfordult”, és apjáról is „józan tárgyilagossággal beszélt”. Ráadásul a kortársak szerint kiváló memóriája volt; ezt igazolják is azok az apró részletek, melyeket írásaiban felidéz, akár évtizedek távlatából is.
A Keserű nevetés ékesen bizonyítja, hogy Kosztolányi Dezső és fia, Ádám, nemcsak külsőleg hasonlítottak egymásra, hanem abban is, hogy mindketten egyformán műveltek voltak, több nyelven beszéltek, több nyelvből fordítottak, és hogy írók voltak. Igazi írók.
tt találod azokat a párkapcsolati tanácsokat, amelyeket a szüleidtől, spirituális tanácsadóidtól és kedvenc magazinodtól hiába vársz!
Tartós párkapcsolatra vágysz? * De soha nem a megfelelő emberekkel randizol? * Félsz, hogy sose találod meg a „másik feled”? * Kíváncsi vagy, mennyire házasságcentrikus a gondolkodásod? * Ki nem állhatod a párod családját? * Mindig a legveszedelmesebb alakokba zúgsz bele? *
Weisz Árpád, Károly Jenő, Tóth Potya István, Schaffer Alfréd és a többiek olasz - országi sikere után – amelyek még az 1945 előtti korszakra estek –, a második világháborút követően a magyar játékosok és edzők újra özönlöttek Olaszországba. Így történhetett meg, hogy a Juventusnak és a Milannak is volt magyar, bajnoki címet nyert edzője ekkoriban Sárosi György, illetve Czeizler Lajos és Guttmann Béla személyében. Az Internek is akadt magyar gólkirálya, sőt, az is előfordult, hogy magyar edző töltötte be az olasz szövetségi kapitányi posztot is. És akkor még Egri-Erbstein Ernő Torinóval szerzett három bajnoki címét nem is említettük. Mind ez mai fejjel szinte csodaszámba megy, pedig így történt. Hogy miért és hogyan? Ezt járja körül ez az egyedülálló könyv!
„Csak semmi pánik, uraim! Ebből a hasznos kis könyvből megtudhatjátok, hogyan vezethettek minket, nőket kézen fogva az üdvösség és harmónia útjára. Előre is köszönjük a fáradozásotokat!” Alanis Morissette
„Ha arra vagy kíváncsi, hogyan lehetsz a legjobb társa a párodnak, akkor a legjobb könyvet vetted kézbe!” Lewis Howes, A kiválóság iskolája szerzője
A világszerte elismert párkapcsolati szakértő, John Gottman házasságdiagnosztikai laboratóriuma, a híres Szerelemlabor kutatásai meglepő tényre derítettek fényt: a közhiedelemmel ellentétben egy kapcsolat sikere vagy kudarca főleg a férfin, a férfi viselkedésén múlik.
A nők bonyolult, nehezen kiismerhető teremtmények, és a férfiak sokszor elveszetten és esetlenül téblábolnak rejtélyes világukban, nem tudják, hogyan kerüljenek közelebb hozzájuk: a testükhöz, a szívükhöz, a lelkükhöz. Márpedig szinte minden férfi szeretne a női vágyak netovábbja lenni. És hogy mit keresnek a nők egy férfiban? Most először tudományosan megalapozott, kutatások igazolta választ kaphatunk erre a régi, nyugtalanító kérdésre.
John Gottman, több The New York Times-bestsellerírója szerzőtársaival, köztük feleségével, Julie Schwartz Gottman klinikai szakpszichológussal együtt ered a rejtély nyomába. Rendkívül szórakoztató könyvükben számos hasznos és gyakorlatias tanácsot adnak azzal kapcsolatban, hogy kell megközelíteni egy nőt, elkápráztatni, majd elcsábítani, ágyba vinni és kielégíteni, boldoggá tenni és megtartani egy életre. És hogy mindezt miért jó tudni? Mert bizonyított tény, hogy az egészséges párkapcsolatban élő férfiak többet keresnek, gyakrabban élnek szexuális életet, tovább élnek, kevesebb krónikus betegségben szenvednek, mint szingli társaik. Érdemes hát megismerni és kiismerni a nőket és vágyaikat, gondolkodásukat, érzéseiket, melyhez nélkülözhetetlen ez a hiteles és szellemes útikalauz.
John Gottman a Washingtoni Egyetem pszichológiaprofesszora. Feleségével, Julie Schwartz Gottman klinikai pszichológussal közösen alapította a The Gottman Institute-ot, amely mára fogalommá vált az Egyesült Államokban. A házaspár a Washington állambeli Orcas Islanden él.
Douglas Abrams és Rachel Carlton Abrams A multiorgazmusos pár és A multiorgazmusos férfi című sikerkönyvek társszerzői. A kaliforniai Santa Cruzban élnek.
Színművészeti főiskolás koromban történt velem, hogy nyaranta eljártam dolgozni, mert kellett a pénz, és színházba játszani nem hívott a kutya se, ezért az egyik nyáron az üvegesekhez álltam be cipekedni. Ők persze nem hitték el, hogy színésznek készülök. Vittük a nagy táblákat ide-oda, de ha emelni kellett, az erős és tapasztalt segédmunkások mellett én labdába sem rúghattam. Gúnyoltak is eleget: „A Művész Úr!” Na, majd én megmutatom! – gondoltam, és amikor a Mester utcai közgáz előtt állt meg az autó – ahová anyukám járt egykor, és nekem ő járt az eszemben –, én is a kocsi végébe álltam. Kezembe rakták a hatalmas üveglapokat, és én meggörnyedve elindultam a járókelők közt az ajtó felé. Néhány lépés után azonban kioldódott a madzag, ami a két számmal nagyobb munkásnadrágomat tartotta, és a gatya csúszni kezdett lefelé. Megállt a forgalom. A járókelők röhögőkoncertjét még ma is hallom…